Darmowa dostawa od 399 zł!

Nowe technologie w świecie jeździeckim. Część 1: jeździec

Nowe technologie w świecie jeździeckim otwierają przed pasjonatami koni fascynujące perspektywy. W dzisiejszym artykule skupimy się na innowacjach dedykowanych jeźdźcom, które nie tylko zwiększają komfort treningu, ale także pozwalają na lepsze zrozumienie i rozwój relacji z końmi. Przekonaj się, jak nowoczesne rozwiązania wpływają na doskonalenie umiejętności jeździeckich.

eQuestConnect: bezprzewodowy zestaw trenerski

Współczesny trener jest obowiązkowo wyposażony w bezprzewodowy zestaw trenerski. To nie tylko gadżet, ale kluczowe narzędzie wpływające na jakość treningu jeździeckiego. Dzięki niemu trener ma możliwość udzielania precyzyjnych wskazówek, co pozwala jeźdźcom dokładnie wykonywać polecenia w odpowiednich momentach. To z kolei przekłada się na rozwinięcie wyczucia jeździeckiego, co skutkuje szybszym postępem w nauce jazdy.

To ogromne ułatwienie zwłaszcza na placu do jazdy o sporych rozmiarach. Dodatkowo, w sytuacjach, gdy kilku trenerów jednocześnie prowadzi trening na jednym placu, bezprzewodowy zestaw trenerski umożliwia klarowną komunikację z każdym z uczestników.

Korzystanie z tego rodzaju zestawu to także wyraz szacunku wobec innych użytkowników hali lub placu do jazdy. Ci, którzy nie chcą być zakłócani instrukcjami innych trenerów, mogą w pełni skupić się na swoim treningu. To rozwiązanie wpisuje się również doskonale w sytuacje, gdy kilku trenerów prowadzi treningi równolegle.

Niebagatelne znaczenie bezprzewodowego zestawu trenerskiego objawia się także podczas zawodów. W czasie rozprężenia, gdy emocje sięgają zenitu, możliwość precyzyjnych wskazówek od trenera staje się nieoceniona. To nie tylko wpływa na osiągnięcie lepszych wyników, ale również sprzyja utrzymaniu spokoju i koncentracji zarówno u jeźdźców, jak i koni.

Sprawdź  Nie wiesz czy to już pora założyć derkę? Zapytaj swojego konia!

Pivo: nagrywaj treningi, dziel się postępami

Sposobem na przyspieszenie postępu w jeździectwie jest nagrywanie swoich treningów. Dzięki tej praktyce jeździec ma możliwość samodzielnego analizowania swojej jazdy, identyfikowania błędów oraz doskonalenia techniki. Istnieje jednak pewne wyzwanie związane z nagrywaniem treningów jeździeckich – jak jednocześnie utrzymać koncentrację na jeździe i tworzyć video? W tym miejscu pojawia się Pivo, innowacyjne narzędzie, które ułatwia nagrywanie treningów.

Pivo jest swoistym asystentem jeźdźca, zdolnym do tworzenia profesjonalnych nagrań wideo za pomocą smartfona. W praktyce, umieszczając smartfon w Pivo Pod i korzystając z dedykowanej aplikacji, jeździec może skorzystać z inteligentnego śledzenia i kadrowania filmowanej osoby czy konia. Kluczowym elementem jest tu fakt, że Pivo działa w sposób automatyczny, pozwalając jeźdźcom skoncentrować się na treningu, a nie na obsłudze kamery. W efekcie uzyskuje profesjonalne nagrania treningów, które mogą stanowić cenny materiał do analizy.

Equilab: Endomondo dla jeźdźców

Equilab to zaawansowana aplikacja pełniąca funkcję trackera aktywności, umożliwiając pełne śledzenie każdej jazdy, analizę chodów, dystansu, czasu, trasy i innych aspektów treningu. Wzbogacona o funkcję śledzenia bezpieczeństwa, pozwala bliskim monitorować jazdę w czasie rzeczywistym. Equilab nie tylko monitoruje postępy, ale także motywuje poprzez wyzwania i osiągnięcia. Jego społeczność jeździecka, licząca ponad milion użytkowników, umożliwia dzielenie się przejażdżkami, zdjęciami i doświadczeniami, tworząc wirtualną społeczność pasjonatów jeździectwa.

Ridely: equestrian journal

Aplikacja Ridely to nowoczesne narzędzie przeznaczone dla miłośników jeździectwa, które rewolucjonizuje treningi konne. Działa jak equestrian journal, umożliwiając rejestrowanie treningów wraz z komentarzami, zdjęciami i nagraniami wideo. Za pomocą funkcji trackera, użytkownicy mogą monitorować swoje przejażdżki, śledząc trasę, czas i odległość. Ridely ułatwia także dzielenie się informacjami o koniach z zespołem jeźdźców i trenerów, co zapewnia wspólny dostęp do danych.

Sprawdź  Podstawy jazdy konnej: twój przewodnik po jeździectwie dla początkujących

Aplikacja umożliwia ustalanie celów i inspiruje do ich osiągania, a także oferuje ekskluzywne programy treningowe z udziałem renomowanych jeźdźców olimpijskich. Bogata biblioteka wideo zawiera ponad 400 filmów z treningami prowadzonymi przez doświadczonych trenerów i jeźdźców, obejmujących różne dyscypliny jeździeckie.

Ridely dostarcza praktyczne funkcje, takie jak kalendarz, tracker, biblioteka zdjęć i statystyki treningów, z danymi przechowywanymi w chmurze. Aplikacja jest dostępna na systemy iOS i Android, zapewniając uniwersalny dostęp.

Dla chętnych intensyfikacji rozwoju jeździeckiego, program Ridely PRO oferuje dodatkowe korzyści. W skrócie, Ridely łączy technologię z tradycją, tworząc interaktywne i satysfakcjonujące środowisko treningowe dla pasjonatów koni, otwierając nowe perspektywy w świecie jeździectwa.

Ridesum: analiza dosiadu z AI

Ridesum to aplikacja, która dzięki technologi rozpoznawania obrazu opartej na sztucznej inteligencji przeprowadza analizę dosiadu (AI Seat Analytics). To narzędzie umożliwia precyzyjną ocenę postawy jeźdźca w czasie rzeczywistym, identyfikując nieprawidłowości i obszary do poprawy. Oferuje spersonalizowane ćwiczenia, ukierunkowane treningi i techniki, dostosowując się do unikalnych potrzeb jeźdźca. Aplikacja śledzi postępy, monitorując metryki takie jak stałość postawy i ogólna wydajność podczas jazdy. Ridesum promuje harmonię między jeźdźcem a koniem, redukując obciążenia dla konia i wspierając ich długoterminowe zdrowie.

Loadpad Systems: analiza równowagi

Loadpad® Systems to zaawansowany system pomiaru siły pomiędzy jeźdźcem a siodłem lub strzemionami, wpływający na równowagę jeźdźca. Oceniają one łączną siłę między siodłem a jeźdźcem lub stopami a strzemionami.

Równowaga jeźdźca jest kluczowym elementem, umożliwiającym płynne ruchy konia i harmonijną interakcję między jeźdźcem a zwierzęciem. System Loadpad oferuje kompleksowe rozwiązanie z dwiema odmianami: Riders’ Loadpad i Stirrup Loadpad. Pierwsza monitoruje siłę pionową między jeźdźcem a siodłem, dostarczając informacji zwrotnej na temat równowagi, symetrii i stabilności jeźdźca podczas jazdy. Druga natomiast, za pomocą sensorów, mierzy siłę pionową wywieraną na strzemiona przez lewą i prawą stopę jeźdźca. Kombinacja obu sensorów pozwala precyzyjnie monitorować postawę i równowagę, co stanowi wygodne narzędzie zarówno dla jeźdźców, jak i trenerów.

Sprawdź  Czy można jeździć konno po ulicy?

System oferuje także mobilną aplikację Loadapp umożliwiającą analizę w czasie rzeczywistym i natychmiastową korektę postawy podczas jazdy. Możliwe jest również synchronizowanie danych pomiarowych z Loadpad z nagraniami wideo oraz jednoczesne korzystanie z do sześciu zsynchronizowanych sensorów.

Sensory Loadpad są dostępne dla różnych obszarów: możliwe jest mierzenie siły działającej na strzemiona, pod kaskiem jeźdźca czy nawet na wodzach trzymanych w dłoniach podczas jazdy (buttonsens). Ponadto, firma Novel oferuje system Pliance Horse Saddle do pomiaru dopasowania siodła do konia.

Guided Rides: trening w formie podcastu

Equestrian Masterclass wprowadza innowacyjny sposób nauki jazdy konnej z Guided Rides, umożliwiając jeźdźcom korzystanie z wskazówek topowych trenerów podczas treningu. Wystarczy włożyć słuchawki, a precyzyjne instrukcje obejmują rozgrzewki, pracę na lonży, trening ujeżdżeniowy, skoki i jazdę w terenie.

To spersonalizowane podejście do treningu, eliminujące brak struktury i pomagające w wyznaczaniu celów. Jeźdźcy zyskują dostęp do ekspertyzy trenerów w czasie rzeczywistym, co motywuje, utrzymuje skupienie i zapewnia bezpieczeństwo ćwiczeń. Dzięki różnorodności ćwiczeń, Guided Rides odpowiadają na różne poziomy zaawansowania, skupiając się na precyzyjnym doskonaleniu jazdy. Członkostwo w Equestrian Masterclass daje nieograniczony dostęp do ponad 400 lekcji wideo, aplikacji i wszystkich dostępnych i przyszłych Guided Rides, tworząc społeczność wsparcia w prywatnej grupie na Facebooku. Guided Rides to nowoczesna rewolucja, otwierająca drzwi do bardziej świadomego, strukturalnego i efektywnego treningu jeździeckiego.

Podsumowanie

Nowe technologie nie tylko ułatwiają życie jeźdźcom, ale również przyczyniają się do podniesienia poziomu treningu i opieki nad końmi. Dzięki nim nie tylko doskonalimy umiejętności jeździeckie, ale także lepiej rozumiemy i dbamy o zdrowie naszych niezastąpionych partnerów – koni. Odkryj nowe technologie i otwórz się na fascynującą przyszłość jeździectwa już dziś!